streda 21. novembra 2018

Talent

Len tak, ako každý jeden článok, ktorý píšem - tak aj tento mi naskočil do hlavy v jednej minúte.
Dosť som nad týmto tématom premýšľala ale nejak som neuvažala nad tým, že niečo aj napíšem. Až do posledného momentu, keď som si povedala, že "musím".


Pred dvoma dňami som sa vrátila zo Slovenska - bola som doma týždeň. Uvedomila som si okolo akých ľudí sa pohybujem a s akými stále udržiavam kontakt. A ostala som prekvapená, pretože som to nečakala. Nečakala som, že sa okolo mňa pohybujú tak talentovaní ľudia.

Neviem ako ty berieš slovo talent - no pre mňa je to niečo, čo niekto robí s láskou a radosťou a je v tom dobrý (aj keby to, koľko mu trvá sa vypracovať k tomu bodu trvá rok - aj to považujem za talent).

To, že moje kamarátky sú skvelé a že každá z nich je jedinečná ako každý jeden človek na tejto planéte - to som vedela aj predtým. Ale na čo som prišla je, že som si nejak neuvedomovala, že každá jedna z nich kvitne iným talentom.

A to nie len moje kamarátky. To aj moja sestra a aj každý jeden človek na tejto aj inej planéte.

Myslím si, že veľa z nás si neuvedomuje ako veci, ktoré my považujeme za obyčajné - niekto iný nemusí ani vedieť. To aká krása je v tom, že každý z nás je jedinečný nám zaručuje aj to, že nie každý bude vedieť a ovládať to, čo ovládame a vieme my.

Nemám rada ak niekto povie, že nemá talent napr. na kreslenie alebo spievanie. Hneď tu je podľa mňa problém. Chceli by sme vedieť veci, ktoré vedia ostatní a pritom neuvažujeme ani trochu nad tým, že môžeme ovládať veci, ktoré nemusí nikto vedieť.

Miesto nájdenia si niečoho, čo vieme my sa trápime a lámeme si hlavu nad tým aké by to bolo vedieť to, čo vie on-ona. BLBOSŤ.

Je pravda, že niekto môže byť talentovaný na viacero vecí ale to ešte tebe nemusí dávať dôvod na to aby si nebol aj ty.

Neviem, či som v tom sama alebo nie - no pre mňa talentom nie je len spev, tanec, kreslenie, fotenie a pod., pre mňa je to aj snaha naučiť sa nové veci, staranie sa o chorých, tlmočenie, komunikácia s ľuďmi - všetko, čo si vieš len predstaviť.
Všetko, kde vidíš vášeň druhého človeka urobiť to čo najlepšie ako vie. Kde keď sa pozrieš niekomu do očí pri danej činnosti, tak vidíš, že ho to baví a že je to niečo, čo ho napĺňa.

Tak ako moja kamarátka zbožňuje byť pri malých deťoch a rozprávať sa s nimi o Bohu a tak isto ako aj Ivanka, ktorá vezme foťák do ruky a všetko, čo vyfotí vyzerá dobre.

A preto sa necíť menejcenná keď nevieš niečo, čo vedia ostatní. Lebo možno ty vieš niečo, čo nikto iný nevie.


Na sebe mám džínsku od sestry - kúpila ju v sekáči v Čadci pri vlakovke keby niekto hľadal dobrý sekáč. A keď som aj zistila tak džínsky - ktoré dlho vydržia a sú parádne kúpite len v sekáčoch :D Veď viete o mojej Leviske :)

Tričko - crop top, som si kúpila v Tally Weijl. Tally Weijl v Anglicku nemám a tak som z toho aj smutná lebo ten obchod mi príde asi tak jediný, ktorý nemá všetko rovnaké ako ostatné.

Nohavice - legíny som objavila v mojej robote, tak som si ich objednala a sedia mi. Sú veľmi pohodlné až na to, že pri členkoch mi odstávajú ale tak to každé jedny, ktoré mám.

Tenisky - tie milujem, pohodlné a veď Adidas.

Kabelku som si kúpila ešte keď som chodila na strednú školu v nejakom sekáči. Presne neviem kde. Myslím, že na Vsetíne v kulturáku ale to fakt neviem na istotu.

Bunda - Sekáč
Tričko - Tally Weijl
Nohavice - Boohoo
Topánky - Adidas
Kabelka - Sekáč

Fotky + Úprava: Ivanka Martinčeková - web/IG / Make-up: Heňka Ďuranová IG

11 komentárov:

 1. Mám rada také zamýšľajúce sa články :) s talentom s tebou súhlasím, každý ho má len niekedy je možno ťažšie ho objaviť alebo uvedomiť si ho :) netreba sa proovnávať s ostatnými.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásny článok a nádherné fotky! :)
  Mon
  https://lifebymon.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. musím povedať že si to vážne pekne napísala. Mám rada tvoje slová. Vždy vedia povedať veci veľmi pekne a na rovinu. Pochválim sa, že aj ja som obklopená úžasnými talentovanými a inšpiratívnymi ľudmi. Som za to neskutočne vďačná lebo aj oni mi pomohli sčasti nájsť samú seba.
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moc krasne napsaný článek. Važme si všichni věci a lidí, které jsou kolem nás. Protože každý je jedinečný a každý má nějaký talent ať už je to cokoliv. Každý je v něčem super dobrý a děkuju moc za tenhle článek, kdy si lidé uvědomí své hodnoty. ☺️ Krásné fotky a moc ti to na nich sluší. ☺️

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Přidávám se k holkám, moc pěkný článek a máš pravdu, každý má talent :)
  Jinak džiska je moc fajn, miluji věci ze sekáče, jsou tam skvělé úlovky.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já beru talent jako něco, co člověk umí, vyniká v tom a rozvíjí to. Určitě do toho nezahrnuji jen zpěv, malbu apod., ale i další, stejně jako ty :) Jinak outfit pěkný, sluší ti.
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Líbí se mi ta myšlenka článku a naprosto s tebou souhlasím. Talent vnímám jako startovací bod, který má každý na jiné úrovni. Otázka je, kolik dá člověk dané činnosti času a úsilí. Pokud se tomu člověk s talentem nevěnuje dál, těžko se může zlepšovat. ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Super článok, naozaj talent nie je iba o tých bežných veciach, ako spev alebo tanec :) A navyše krásny outfit, tá riflovka je úžasná :)

  IVANNA THE BLOGGER

  OdpovedaťOdstrániť