streda 2. mája 2018

Úhol pohľadu

Maybe, true happiness is when we are happy with ourselves.

A nie maybe, ale určite. Aspoň teda ja to tak vidím. A keďže ja veľmi rada na seba dávam kúsky nekombinovateľné tak to platí aj pri oblečení. To aby ste v tom dobre vyzerali sa musíte najskôr vy sami cítiť dobre v tom, čo si oblečiete.Myšlienka na dnešný článok ma napadla keď som šla z Tesca domov.

Som v Anglicku, kde samozrejme nie som sama zo Slovenska.

Musela som si sama pre seba povedať, že to tu spíšem aby som to dostala zo seba von.

Nie pre všetkých je vycestovanie do cudzej krajiny niečo, čo zvládnu. Veľa ľudí, tu ide s nejakými očakávaniami a potom sú sklamaní. Už tu sa potvrdzuje pravidlo nemať žiadne očakávania. A nie len pri takomto rozhodnutí ale to platí pri všetkom. Ak teda nechceš byť sklamaný.

Mňa keď sa niekto pýta ako to tu zvládam tak poviem normálne. Ešte stále nie som až tak ďaleko od svojej krajiny, ešte stále to nie je štát z ktorého môžem vycestovať raz do roka apod.

Väčšinou tu samozrejme idú ľudia za prácou. Aj ja sama som tu šla za prácou. Chcela som skúsiť niečo nové. A doteraz som ešte neľutovala. Ale čo počúvam všade okolo mňa?

Tu sa nič nedá robiť, ja furt len pracujem, stále tu prší, chcem ísť domov a bla bla bla. Ja už tu niekedy normálne dostávam stavy kedy sa musím ukľudniť pretože by som takýmto negatívnym myšlienkam najradšej prepichla bublinu nožom.

Čo väčšina ľudí nechápe je to, že môžu byť radi, že vôbec tu prácu majú. Minimálna mzda v Anglicku je o hodne vyššia ako na SK či v CZ. Ušetriť sa tu dá za mesiac aj viac než je minimálna mesačná mzda na Slovensku. A to si môžete popritom kupovať jedlo aké chcete, oblečenie aké chcete a ešte chodiť aj na výlety kam chcete.

Keď počujem vetu typu, nič sa tu nedá robiť tak niekedy premýšľam, či sa vôbec chcem ďalej s tým človekom rozprávať. Nič sa tu nedá robiť? Samozrejme, keď nič iné nedokážem robiť len kecať o tom ako sa niečo nedá a pod., tak samozrejme, že sa nič nedá. Keď sa mne nechce tak ja tiež za celý deň nič neurobím a nikam nejdem. A to neplatí len v UK ale podľa mňa všade na svete kde sme. Miesto toho aby ľudia videli možnosti kam ísť a čo robiť si skôr hľadajú dôvody prečo sa to nedá a prečo pre to niečo neurobiť.

Ten negatívny prístup si volíš vždy a vždy len ty sám. Ja viem, že niekedy to fakt nejde. Ani ja nemám každý deň na 100% super ale ako s tým naložím je potom už len a len na mne.

Ja cez moje dni voľna robím všetko možné čo sa dá. Takže ak ja dokážem za deň spraviť minimálne 5 rôznych činností tak nevidím dôvod prečo by to nezvládol aj niekto iný.

A dá sa tu robiť všetko možné od výmyslu sveta. A to nie len tu ale všade kde si. Samozrejme v každej jednej krajine sú možnosti rôznorodé a nie všade rovnaké ale miesto negatívneho prístupu si treba zvoliť ten pozitívny a potom už to pôjde samo.

Ja som v druhej najhoršej oblasti v Anglicku, čo sa týka počasia ale veru prší tu asi tak často ako na Slovensku. Predpoveď je tu síce nejasná ale to neznamená, že tu prší stále. Jediné, čo tu z počasia vadí mne je vietor. Hlavne vtedy, keď idem fotiť a vlasy mám všade len nie na hlave. Ale potom vzniknú fotky ako je napríklad prvá v tomto článku a ja som potom rada, že vôbec nejaký vietor fúkal.

Takže ak už sa niekam vyberieš alebo už niekde si a vidíš všetko len v tom negatívnom svetle, skús si nájsť niečo pozitívne aj keď nie vždy ti všetko výjde podľa tvojich prianí. Pretože všetko sa deje kvôli niečomu. A či už to bude pozitívna alebo negatívna skúsenosť, to už si musíš určiť sám. Ale nikdy nezabudni, že stále môžeš byť rád za to, čo máš. Pretože niekto iný nemá ani to, čo máš ty aj keď to nie vždy je veľa.

Čo stále ešte ale neviem chápať je to, prečo si ľudia vždy skôr hľadajú negatíva a vidia všetko radšej v negatívnom svetle. Lebo je to jednoduchšie? A zisťujem, že takých ľudí je stále viac a viac. Hodne ma to mrzí, že ľudia miesto žitia si skôr vyberajú prežívanie. Asi si veľa ľudí ani neuvedomuje, že s negatívnymi myšlienkami pozitívny život mať nebudú.

V mojich článkoch píšem svoj úhol pohľadu a nikdy nemám v pláne nikoho uraziť. Píšem svoje pocity, myšlienky a zážitky. Delím sa o ne s tebou aby som vedela ako to vnímaš ty. Lebo ja som ja a nemusíš to mať predsa tak isto ako to mám ja. A ja ťa za to nemám právo odsudzovať. Preto som vždy vďačná za každú jednú reakciu.A môj outfit?

Len taký obyčajný. Kombináciu Denimu som vždy milovala. Ak ma poznáš ešte keď som len začínala písať pred pár rokmi, tak som podobný outfit na svojom blogu mala. Len iné tričko, topánky, účes a doplnky.

Fotiť na tomto miesto som chcela už veľmi dávno. Keďže môj fotograf bol na dovolenke, tak mi s fotkami pomohol môj kamarát David, ktorému moc moc ďakujem!!! Fotili sme na foťák od Sony, ktorým ma ešte nikdy nikto nefotil a musím povedať, že som sa do toho zamilovala. Či ale niekedy investujem až taký peniaz do toho, to neviem.

Na sebe mám Levisku, ktorú som si kúpila keď som začala chodiť na strednú a myslím, že v sekáči za nejakých 250kč. A ak to nebol sekáč tak to bol Vinted. Prežila so mnou hodne hodne veľa. A aj keď už nie je v tak dobrom stave ako keď som ju kupovala, tak toto je zrovna kúsok, ktorý nikdy nemienim vyhodiť z môjho šatníku.

Pruhované tričko som vždy chcela mať. A aj som mala. Ale myslím, že len raz a to ani nebolo moc kvalitné a ani neviem kde skončilo. Toto som zbadala v mojom obľúbenom New Looku a tak som si ho vzala. Čo na ňom milujem je to, že je vzdušné, nepotím sa v ňom a je z príjemného materiálu a skvelé k high waisted veciam. Ale tiež nevyzerá zle, keď si ho zakašete do gatí.

Rifle majú už asi sto rokov a sú to jediné rifle, ktoré mi kedy z HMka pasovali a sedeli. Od vtedy som si žiadne iné od nich nekúpila.

Tieto topánky, čo by si asi každý neobul som našla keď som kamarátke pomáhala nájsť lodičky. Už len to aké sú pohodlné a aj keď zvláštne ma donútilo si ich kúpiť. Niekedy si hovorím, že som strašný maniak na topánky a baťohy. A asi aj som.

Peňaženku mám zo Sheinu a je skvelá aj keď nie z moc kvalitného materiálu. Mám ju asi len pol roka a už sa mi pomaly trhá putko. Väčšinou mi veci z týchto e-shopov aj nejakú dobu vydržia ale táto peňaženka k ním asi patriť nebude.

Ďakujem ti, že si si prečítal článok a dúfam, že máš krásny deň. Už nám začal máj a za chvíľku už bude leto, tak nemrhaj ČAS ale hľadaj možnosti, čo môžeš s tým časom spraviť :)


Bunda - Levis (Sekáč/Vinted)
Tričko - New Look
Rifle - H&M
Topánky - New Look
Peňaženka - Shein

Fotky: Dawid Wojtasiak /Úprava: Ja

23 komentárov:

 1. To takhle jely kamarádky do Anglie a brečely, že je vše špatně. :) A taky za měsíc se vrátily... připomíná mi to, co píšeš.
  Outfit je super. Denim je nesmrtelný.
  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 2. outfit je superský ;) inak je čudné, že ľudia v tvojom okolí majú takéto myšlienky, ja by som bola v Anglicku happy jak dva grepy a hrozne by som si tú príležitosť vážila :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten negatívny prístup si volíš vždy a vždy len ty sám. -Toto je svätá pravda a síce veľa krát aj ja som sama negatívna, ale snažím sa s tým bojovať.
  Outfit je super, aj miesto, ktoré si zvolila na fotenie :)
  THE NOELA

  OdpovedaťOdstrániť
 4. beautiful blog! I really like how you write
  and what you give photos. wonderful!
  I have a question, you will agree to follow for follow?
  I like to be in touch with inspirational blogs.
  Greetings from Poland!
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc hezký outfit. Co se týče toho negativismu, to je všude. Nejlepší je jít od takových lidí dál, protože se utápí v tom, jak jsou vlastně zoufalí, že tím neustálým omíláním dokola do toho negativismu dotáhnou i své okolí. :-/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak v tomto máš úplnu pravdu. :) je to hlavne v myšlienkach a postoji aký máme k veciam. A veľmi dôležitá je tiež vďačnosť. :) inak zaujímavý outfit, vyzerá to ako celok veľmi fajn :)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Really cute blog! Amazing photos, you look so pretty on them !
  In love with this outfit *_*
  Do you want we to follow each other ? I like to be in touch with good bloggers. Let me know :)
  New post : http://anastasijakostic.blogspot.com/2018/05/skinnycoffeeclub-28-day-program-moji.html

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Keď počujem tú vetu, že v Anglicku stále prší a je zima, smejem sa no. Aj u nás prší a je zima a nik sa nesťažuje. :D Hotová katastrofa, presne pre to tam teraz nepôjdem. :D

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moc povedené fotky. Naprosto s tebou souhlasím. Myslím, že v Anglii si člověk slušně vydělá a pokud chce, vždy se dá co objevovat :) Ještě ani u nás v ČR jsem neviděla všechno, co bych chtěla vidět a to už jsem na dosti místech byla. Pořád se ale objevují nová, do kterých bych ráda zavítala :)

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 10. je důležité na všem vidět aspoň kousek pozitivního, člověk je potom veselejší :)
  obdivuju tě, že si dokázala takhle vycestovat:)
  PS: to tričko je super! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. What a beautiful look, I loved it.
  I just follow the blog, follow back?
  Kisses
  http://virginiaferreira91.blogspot.pt/

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Great post
  I'm follow you blog,follow back?

  https://makeyourfashionchoice.blogspot.ba/

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Hello,

  So beautiful !

  Sarah, http://www.sarahmodeee.fr

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Hezký článek :) Je pravda, že se rozhodně musíš v oblečení nejlíp cítit ty sama dobře. Jak se v něm necítím už v obchodě, i kdyby mi někdo řekl, že mi sluší, nekoupím si to. Vím, že by pak leželo jen ve skříni. A co se týče toho pobytu v zahraničí, vím, jak se cítíš. Odstěhovala jsem se do Nizozemska a každý mi nadšeně píše, "jak že se tam mám a že to musí být super!". No, ano, je to super. Ale stejně jako v Praze, chodím do školy, musím se učit, mám povinnosti, musím se starat o vše kolem a jsem tu na všechno sama. Takže ano, spoustu věcí je tu lepších než v ČR, ale ani tak to není dovolená. A zhodnotila bych to přesně jako ty - no, normálně :)
  The Linheart

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Aj ja zbožňujem denim. V podstate ani nič iné ako rifle nenosím :D. Levis bunda je teda parádny kvalitný a hlavne nadčasový kúsok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Nadherne fotky, libi se mi tvuj jednoduchy a stylovy outfit!

  The Gown http://www.thegown.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Moc se mi líbí boty!! Osobně nemám ráda, když se nosí rifle a k tomu džíska, ale tady mi to vůbec nevadí, myslím tím, že mi to nebije do očí :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Fotky jsou boží! :))
  A máš pravdu, je to přesně o tom, jaké si to člověk udělá sám. Že se tam nedá nic dělat :D, to opravdu platí všude. Studuji v Pardubicích, do té doby jsem ani nevěděla, kde se nacházejí :'D, ale někteří studenti taky říkají: Pardubice jsou hnusné. Ne asi, když nevylezou z kampusu a nenavštíví víc míst. Turisti je naopak chválí. Já je ráda mám, ale je to opravdu jen o tom, jak si to člověk nastaví, takže se to nemusí týkat jen pro někoho vysněné Anglie, která se tváří jako otevřené dveře k opravdovému životu. Ten je teď, tady, v hlavě. A jsem ráda, že se stále najdou lidi se zdravým rozumem, jako jsi ty. :D

  OdpovedaťOdstrániť