streda 16. mája 2018

Odvaha

Jediná nevyhnutnosť pri nosení červeného rúžu je tá, že ho musíte milovať. Čo sa mňa týka, keď som bola mladšia hovorievala som si, že na to potrebujem aj riadnu dávku odvahy.Ale prečo som si to vlastne myslela? Pretože to bolo niekde napísané alebo to niekto povedal?

Kedysi som sa veľmi bála názoru druhých ľudí. Mala som asi veľké šťastie, že mi to netrvalo dlho. Viem, že veľakrát sa trápiš nad tým, čo si ľudia pomyslia a čo o tebe budú hovoriť a podobne. No nič iné ako smútok ti to neprinesie. Možno ešte akurát to, že znenávidíš aj sám seba.

Nie je to správne.

Prvý červený rúž som dostala od sestry k 15. narodeninám. Je to zvláštne, že si to pamätám však? Bol od Essence a možno by som ho doma ešte niekde našla. Bol v svetlejšom odtieni než tento na fotkách ale milovala som ho. Sestra mi dodala odvahu nosiť ho. Ona je totižto veľmi úprimný človek a veľmi jej verím. To znamená, že viem, že by mi nedala niečo, čo sa mi nejakým štýlom nebude hodiť. Tým, že som ho začala nosiť som získala sebavedomie. Bolo to preto, že mi verila ona? Že mi ukázala aká naozaj som?

Ten druhý som dostala od mojej kamarátky. Je od Chanelu. A práve tento vidíš aj na fotkách. Aj ona bola presne tá, ktorá ma vždy podporovala a vždy pri mne stála a vždy mi povedala úprimný názor aj keď ma to mohlo bolieť. Ale aj práve vďaka nej som sa prestala báť. Aj ona mi hodne pomohla. To, že si vyjadrila svoj názor mi dodalo odvahu nebáť sa povedať si ten svoj.

Veľa ľudí sa ma pýta na to ako môžem byť taká odvážna. Niekedy neviem, čo pod tým pojmom myslia. Väčšinou sa to týka blogu, samostatnosti, môjho chovania a podobne.

Asi som bola vždy taká. Vždy som nejak vedela, že sa nesmiem báť. Že ak sa budem báť povedať si svoj názor nič v živote nedosiahnem. Respektíve ak sa budem báť spraviť v živote niečo iné.

Čo som sa ale naučila z toho, že sa nebojím?

Že absolútne neviem, prečo by som sa mala báť niečo povedať. Nič hrozné sa nestane. Práve naopak. Ľudia okolo si ťa začnú viac vážiť a budú vedieť, že keď sa ťa nabudúce niečo opýtajú tak môžu od teba očakávať úrpimnú odpoveď. Že máš svoj názor a nebojíš sa ho povedať.

Ja viem, že to súvisí aj s osobnosťou. Môžeš byť hanblivý, môžeš byť totálny introvert dokonca aj neviem aký extrovert ale pritom to aj tak nikdy nebudeš schopný spraviť. A nie je to nesprávne. To je len tvoje rozhodnutie. Ale nemáš čo stratiť. Odvahou sa dá len a len získať. Nie len hmotné veci ale hlavne to, že sa vieš rozvíjaš sám v sebe.

Odvaha povedať niekomu, že sa ti páči, že ho máš rád? Alebo že si smutný, že sa veci dejú tak a tak? Niekto to berie za vtieranie, niekoho to otravuje, niekoho to poteší a niekto to má úplne na háku.

Ja si skôr vždy snažím z toho vziať to, že radšej poviem a urobím ako by som mala ľutovať, že som nič nepovedala alebo neurobila.

Napríklad aj čo sa týka blogu. Pre mňa písanie článku a fotenie sa na ulici nie je odvážne. Pre mňa je to normálne. Písala som v predchádzajúcom článku o úhle pohľadu. A to sa uplatňuje presne aj tu. Čo je odvážne pre teba, nemusí byť pre mňa.
Preto sa niekedy pozastavujem nad tou otázkou. Pretože ja to beriem za prirodzenú vec. Za niečo, čo ma robí mnou. A preto sa nehanbím. Pretože sa nehanbím za seba. Za svoj názor, za svoju povahu.


A čo sa môjho outfitu týka, tak rúž som už spomínala vyššie.

Rolák mám z Primarku a aj keď mi niekedy vadí, že tam majú strašnú hromadu vecí, na základné kúsky je Primark skvelý. Rolák som zháňala asi celú zimu a až v Primarku sa mi to podarilo.

A zvyšok outfitu je z New Looku. Ako inak. Milujem ten obchod.

Čo ale najviac milujem na tomto outfite sú moje črievičky. Tak to nazvala moja sestra s maminou. Keď som ich doviezla prvýkrát domov tak mi ich už hneď chceli brať. Sú to naozaj také moje črievičky. Trblietajú sa a sú nesmierne pohodlné. Proste ich milujem a nedala by som ich.
Rúž - Chanel (Odtieň 38 - La fascinante)
Kabelka - New Look
Džínska - New Look
Rolák - Primark
Rifle - New Look
Topánky - New Look 

Fotky: Jakub Kaczmarcyk /Úprava: Ja 

15 komentárov:

 1. Oslovovat druhé je opravdu problém, stejně tak vyjadřovat nahlas vlastní názory apod. Ale dokud to člověk nezkusí, nezjistí, že se opravdu nemá čeho bát, že je to mnohem jednodušší než se zdá. Škoda je jen ta, že právě své názory do světa nejčastěji pouštějí ti, kteří by si měli udělat pořádek v hlavě a informacích, ale ti, co toho ví o hodně víc a něčím by rozumně přispěli - se stydí. Má to své kouzlo a zároveň to škodí.
  Červené rty jsou boží v tom, že se postarají o celý vzhled, nejraději je nosím v zimě, abych přebila bleduli. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Som veľmi rada, že som našla tvoj blog, lebo máš naozaj inšpiratívne články. :)
  Na červený rúž som doteraz nemala odvahu, hoci som si bola schopná dať tmavý krvavo - bordový.. No na taký klasický červený rúž zatiaľ nie, pretože mám pocit, že mi nepristane, aj keď viem, že len stačí nájsť ten svoj pravý odtieň. No snažím sa vnímať menej to, čo si o mne ľudia myslia a hovoria, pretože je aj tak podstatnejšie to, aký názor mám na seba ja a moji najbližší. Outfit ti pristane! :)

  ethical vibes / blog instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásny článok, máš krásny blog a išpiratívne články len tak ďalej! :) a krásny outfit!
  Mon
  https://lifebymon.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky mi to dlouho trvalo než jsem začala nosit červenou rtěnku a věřila si. Teď ji nosím dost často, protože si na ní věřím a protože se mi líbí. Když má někdo nemístné poznámky, tak je přecházím. Taky jsem dříve neměla tolik sebevědomí na to být odvážná, takže tě naprosto chápu. Tobě ta červená moc sluší a společně s tím outfitem je to top :)
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mám takový pocit, jak kdyby si psala můj problém s názorem od druhých lidí. I já se bála, co si o mně řeknou, ale "vyrostla" jsem z toho. To, že si teď dám fialovou rtěnku od dior jednou až 2 měsíce na nějakou akci a ségra mi řekne, že je to hrozný, tak jí řeknu no a co? Ty to nosit nemusíš! A už si z toho nic nedělám. Takhle, ráda si nechám poradit, co mi sluší a co ne, ale ve finále jsem stejně paličák a když se mi to líbí, tak si prostě "koupím, vezmu"... Tobě moc červená rtěnka sluší! A je dobře, když máš někoho, kdo tě podporuje a zvedá ti sebevědomí. :) Krásný den Klaudi ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úžasná úvaha a myšlenka celého článku <333 A na ta fotkách ti to moooc sluší :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Skvelý článok, červený rúž milujem. Myslím, že žena sa s rúžom cíti lepšie. :-) Krásne fotky, pristane ti to. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Člověk musí překonat hlavně sám sebe a svůj strach! Pěkné fotky k tomu si dala. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Já rtěnku měla na sobě asi jenom jednou v životě a to, když mě kosmetička líčila na můj maturák. Jinak já prostě nemám odvahu a je to z toho důvodu, že mám plnější rty (přírodní) a když jsem byla menší, hrozně moc lidí se mi kvůli nim posmívalo a teď se přes to nějak nedokážu přenést, abych je ještě zvýraznila...

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Skvelý článok, veľmi ti to pristane! Ja som spomínaný introvert, ale máš pravdu, blog mi ešte k tomu dodal "odvahu" a cítim sa osobitejšie a originálnejšie, myslím, že blog je skvelý spôsob aj ako nabrať sebavedomie, aj keď to znie vážne čudne...

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Krásný a inspirativní článek, oslovování lidí, říkat co si skutečně myslím se zdá jako těžké, i mě to přišlo jako sci-fi, ale pak jsem se to naučila a zjistila jsem že je to v pohodě - pokud člověk nenarazí na někoho hodně omezeného :D
  A moc pěkný outfit

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Já jsem dřív také hledala odvahu k určitým barvám na rty.:) Už ani nevím, kdy jsem ji našla. Outfit je moc pěkný a celkově moc pěkné fotky.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 13. tak tie čižmičky sú fakt perfiš ;) červený rúž ti skutočne veľmi sekne! a kiežby to fotenie v uliciach tak brali všetci... :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Velmi ti ta červená na rtech sluší :) já si taky pamatuju svojí úplně první červenou rtěnku, co jsem si koupila kvůli kostýmu čerta. Neměla jsem totiž právě tu odvahu, abych si ji vzala i normálně třeba do školy. Hodně jsem se bála nějakým způsobem "odvázat" na své střední v rodném městě. Pomohla mi k tomu ale vejška a odchod do většího města, kde mě vlastně nikdo nezná a kde se nestydím si vzít na pusu i tmavě fialovou :D a je mi skvěle :D :)

  OdpovedaťOdstrániť