streda 30. mája 2018

Ochota

To, že mám vôbec nejaké srdce bude vždy mojou najlepšou a zároveň najhoršou vlastnosťou.

Zasa som videla citát na instagrame a vďaka nemu ma napadla myšlienka na nový post.


Opäť som sa s citátom hore stotožnila. Niekedy neviem, či je to dobrá vec alebo nie. Nie je to žiadna veda ako spieva Kristína v tej krásnej pesničke Mať srdce. A nie je.

Čo mňa ale trápi je skôr to, že niekedy sa tak zastavím a poviem si koľko vecí som ochotná obetovať pre niekoho na úkor môjho zdravia - mentálneho alebo fyzického, času...
Nejde mi o to nepomôcť, skôr sa zamýšľam, či vôbec druhá strana by bola ochotná urobiť to isté.
Respektíve som sa zamýľala.

Potom som prišla na to, že by som od toho nemala nič očakávať. Pretože ak človek pomáha mal by to robiť nezištne, bez očakávaní, pretože to robí lebo chce. Treba ale myslieť na to aby si kvôli druhej osobe neobetoval až tak veľa aby si padol až na dno svojich síl. Pretože v prvom rade si tu ty.

Ten citát hore sa trošku sa pre mňa trošku viaže aj s tým, že neviem povedať nie. A to je asi to horšie. Pretože vždy keď ma niekto o niečo poprosí tak neviem povedať nie. Je to moje rozhodnutie, ja viem. No je to niečo, na čom by som chcela do budúcna pracovať.

Veľa ľudí v dnešnej dobe vie ako myslieť v prvom rade na seba, to viem aj ja. Ale akonáhle ide o nejakú prosbu tak povedať nie, je pre mňa proste nemožné. Vždy si totižto v hlave plánujem ako a čo prispôsobiť tak, aby som nemusela odmietnuť. Keď už toho na mňa veľa tak to nie viem povedať aj ja. No pokiaľ môžem, tak to neviem. Som tu na hrane kedy neviem, čo je správne. Či je to skôr dobrá vec alebo nie. Najlepšia by tu bola podľa mňa ale stredná cesta ku ktorej by som sa rada dostala.

Veď je predsa podstatné pomôcť ale je podstatné dávať si pozor aby to ľudia okolo nevyužívali. Nemôžeme sa nechať brať za samozrejmosť. Nikto by tak nemal byť braný. Ľudia okolo by si to mali vážiť a nie využívať. Niekedy sa to dá spozorovať. Ľudia to niekedy už robia zo zvyku a ani si to neuvedomujú. Ja si zasa naopak pamätám. Viem, kto mi kedy pomohol. A doteraz si to vážim aj keď to mohla byť maličkosť.

Neviem, ktorou osobou si viac ty. Ale jednu vec viem a to je to, že by sme sa vždy mali vedieť pekne poďakovať. Už len to ďakujem hodne spraví. Aj keď to človek robí nezištne minimálne to ďakujem mu patrí.


A outfit?

Na sebe mám svoju obľúbenú Levisku ako vždy keď mi niečo k nej pasuje tak ju na seba obliekam ako prvú. Je to proste naozaj môj obľúbený kúsok a keď už je tak teplo vonku tak viem, že ju môžem nosiť bez toho aby mi bola zima.

Crop top som si úplne najviac zamilovala keď som vstúpila do môjho obľúbeného New Looku :) Chcela som si nájsť skôr bez ramienok ale nakoniec som našla tento a bola to láska na prvý pohľad.

Sukňa na mojom instagrame vzbudila veľký rozruch a veľa dievčať mi napísalo odkiaľ ju mám. No veru, je z Primarku. Nestála vôbec veľa. Má tak dokonalý strih, že krásne ukáže nohy a zadok. A hádaj čo? U nás v Primarku bola posledná v mojej veľkosti. Tak to bol osud nie?

Topánky so mnou tancujú skoro každú párty na ktorú idem, nie je ich veľa. Ale keď chcem lodičky tak beriem tieto. A držia. A sú mega pohodlné. Samozrejme najskôr som ich musela rozchodiť ale inak by som ich už nedala.

A keď malá kabelka tak jedine táto. Asi to bude môj favorit v crossbody kabelkách na toto obdobie. Zmestí sa mi tam veľa vecí a pôsobí na mňa luxusnejším dojmom. A pritom je z detskej kolekcie.


Bunda - Levis (Sekáč/Vinted)
Crop top - New Look
Sukňa - Primark
Topánky - New Look
Kabelka - River Island
Kontúrka na perách - She (odtieň 002)

Fotky: Dawid Wojtasiak /Úprava: Ja

21 komentárov:

 1. Tie topánky, to je niečo prekrásne, podobné si chcem tiež kúpiť. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hezký článek a outfit taky 😉

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Možná, že nejsi hodná, ale hloupá. To není urážka, protože v tomhle článku jsem se našla. Jenže je to tak. Pomáháme někomu na úkor sebe, přeorganizováváme celý svůj čas a ta druhá strana s i toho ani malinko neváží. :/ Třeba z toho jednou vyrosteme. :-D A krásný outfit, jako vždy. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych tyhle řádky ve článku psala já sama... Nádherný post! ❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásne fotky, nádherný článok! Písala si akoby z môjho srdca :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 6. K tomu si musíš dojít. Taky jsem dřív neuměla říkat ne a potom jednou přišel okamžik, kdy jsem si řekla stop. :-) Moc hezký článek.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Je tiež viem len ťažko povedať ľuďom nie. A potom, keď niečo sľubim, tam sa mi stane, že to musím aj odvolať, lebo to proste nestiham a pod. Koniec koncov sa ptokp ešte cítim horšie, ako keby som povedala nie hneď. Je to taký zlý kolobeh, úplne ťa preto chápem :) Niekedu treba byť trochu zlý a zamyslieť sa nad tym, že nie každému sa dá pomôcť a byť vždy ten dobrý :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Hezký článek a ten outfit? Skvělost! :D

  Jdu si za svým snem

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Já to mám úplně stejně jako ty, neumím říct ne. Zvlášť když vím, že bych mohla pomoc, ale nemám na to čas (to je většinou ten hlavní důvod). Já teda když někomu pomáhám, nečekám nic na zpět, protože pak bych byla akorát tak sklamaná :)

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Jo také jsem dříve neuměla říkat ne a odmítat, pak se ale stalo, že jednoho dne jsem si řekla dost a myslím si, že to byl skvělý posun vpřed. :)

  Deni ze stránky Lifestyle and beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Som na tom veľmi podobne. Mám veľký problém povedať niekomu nie a potom to niekedy aj sama ľutujem že som na niečo pristúpila. Chcela by som na tom zapracovať. Však na tom nie je nič zle povedať nie. Ale aj tak sa toho bojím. Mimochodom outfit zas parádny a máš v ňom krásnu postavu!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 12. wááu, teraz som nerazila na tvoj blog, už teraz viem, že sa sem bude vraciať :)
  super fotky, a ten outfit, bombaa :)
  Izabell zo SYDNEY SLEEK

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Fotky sú top! :) Tá sukňa je mega, mám pododbnú, rifľovú a nedám na ňu dopustiť. Je to taký čarovný kúsok, ktorý sa hodí ku všetkému. :) Celý outfit ti veľmi pristane. :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Veľmi pekne napísaný článok a o tebe ani nehovorím <3

  OdpovedaťOdstrániť
 15. úplne s tebou v tomto súhlasim, krásne napísaný článok a aj outfit! :)
  Mon
  https://lifebymon.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Je důležité si uvědomit, co za to "ano" stojí. Pokud nás neubyde, pokud nás to neomezí, nedej bože neničí, pokud to kazí plány jen trochu, ne rujnuje - prosím. Ale naučit se říkat "ne" je důležité a ne pro každého jednoduché. Mně to nedělá problém už od základky :D, pamatuju si to dobře, doplácela jsem na to taky... A naštvala se. A tak jsem stejně kafrala do mé kamarádky :D, která mívala dlouho stejný problém a nevěděla si rady a hodně ji to omezovalo a doplácela na to taky. Tehdy za mnou doběhla ŠŤASTNÁ, že řekla své první "ne" na něčí prosbu. :D Prostě musíme jen znát své limity, nejsme svaté.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Bezvadný článek, krásně napsaný a k tomu krásné fotky :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Krásný článek, napsala jsi to skvěle:). A navíc nádherné fotky:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 19. You have a lovely blog! Love your post! I followed you. Would you be so kind to follow back? Let's be in touch and keep supporting eachother in this :-) Have a nice day!

  https://minnieart.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť