streda 18. apríla 2018

Minulosť

Ona je jeden veľký paradox. Je oddaná a zároveň slobodná. Miluje všetkých a nikoho. Je spoločenská, no zároveň samotárska. Vie byť vášnivá, no chladná zároveň. Je predvídateľná, ale s hlboko ukrytými tajomstvami v duši.

Zas citát? Áno, ukradla som ho kamarátke z instastory. Screenujem všetky citáty, ktoré sa mi aspoň trošku páčia alebo so mnou a mojim životom nejako súvisia.

Ale dnešný článok bude o inom!


Máme tu konečne teplo!!!

Vieš ako moc som z toho šťastná? Teplo, slnko, letný vietor mi dokáže vytvoriť úsmev na tvári, robí ma to šťastnou po celý deň.

Či sa idem prejsť ráno, poobede, večer alebo v noci, cítim ten iný vzduch. Cítim vzduch, ktorý vo mne prebúdza množstvo spomienok. Množstvo krásnych spomienok, ktoré som prežila s kamarátmi a rodinou v minulosti. Dokáže to len takýto vzduch. Ten jarný - letný. Neviem, či to máš aj ty tak. No mne sa dokážu vynoriť také spomienky, na ktoré som počas rokov zabudla.

Vždy som najkrajšie obdobie zažívala v tomto období. Od konca marca do konca augusta. To boli moje mesiace. A asi aj vždy budú. V týchto mesiacoch som najviac aktívna. Všetko ma baví dvakrát viac.

Mám diár. Rada si plánujem a všetko do neho zapisujem. Je to taká moja osobná kniha, ktorá mi ukazuje, čo som v ktorý deň zažila. Neplánujem si ale všetky dni pretože milujem spontánnosť.
No milujem plánovať si väčšie udalosti. Festivaly, dovolenky, návštevy rôznych miest, dni kedy sa stretnem s mojou rodinou a kamarátmi zo Slovenska/Čiech apod.
Už len to, ako si to zapisujem a ako sa na to všetko priebežne pozerám, čo ma kedy čaká mi vykúzli úsmev na tvári.

Veľmi sa teším na nové zážitky a čo nové sa tieto mesiace naučím. Vždy mi dajú najviac. Vždy je niečo prelomové. Či to bude aj tento rok tak, neviem. Možno áno, možno nie. Naše rozhodnutia nám k tomu ale vedia hodne pomôcť.

Ľudia vám väčšinou povedia aby ste zabudli na minulosť a išli stále dopredu. Môj názor je ale iný. Môj názor je ten aby ste si minulosť pamätali ale nenechali ju ovplyvniť vaše budúce rozhodnutia.

Väčšinou sa to uplatňuje v zlých prípadoch. Kedy máme zlé spomienky na niečo/niekoho. Ale prečo? Ľudia si myslia, že to môžu vymazať. Možno na čas aj áno. Čo nechceš, si pamätať nebudeš. Ale už sa to raz stalo.

Mojou radou je aby si to prijal, že sa niečo stalo a bral to ako niečo, čo ťa malo posilniť do budúcnosti. Vziať si z toho niečo dobré. Minulosť už človek nezmení. Jediné, čo môže je to ako všetko bude vnímať.

Hovorí sa, že minulosť vám môže ovplyvníť budúcnosť. Tiež je to podľa mňa relatívne. Ak to nedovolíš, nič také sa stať nemusí.

Čo sa ale tej krajšej stránky týka, rada spomínam. Niekedy si len tak ľahnem a premýšľam, čo sa mi kedy stalo a čo som kedy zažila. Vždy si tak poviem, že po každej búrke výjde slnko. A potom z toho viem zdedukovať len to, že som šťastná za to, ako sa veci udiali a aké osoby som vedľa seba mala a doteraz mám. Nie každý mi sadol, nie každému som sadla ja, ale každý ma niečo naučil.

Vždy sa všetko deje pre niečo. Možno to nebudeš chápať hneď ale postupom času na to prídeš. Aj ja už teraz chápem určité veci, ktoré som v danom období pochopiť vôbec nevedela.

Každý z nás má svoju knihu príbehov a spomienok. A každá jedna sa môže končiť šťastne. Je to len o nás ako sa rozhodneme.


A môj outfit?

Fotili sme v parku v mestečku s názvom Preston. Fotili sme ráno ako zvyčajne. To aká šťastná som bola z toho ako ten park vyzerá a aký je naozaj nádherný som sa skoro rozplakala. V ten deň bolo krásne. Park som zvyčajne videla len z vlaku a tak som si želala aby sme tam išli fotiť. A môj skvelý fotograf mi to aj splnil.

Začnem asi okuliarmi. Sú nezvyčajné. Mne väčšinou pasuje iný typ okuliarov ale tieto sa mi zapáčili a aj som jedny potrebovala tak som si ich vzala. Kupovala som ich v Londýne ešte na tripe so sestrou. Aj jej som jedny kúpila, no našej babke sa veľmi zapáčili a tak už vieš, kde aj skončili.

Kožuch. Moja srdcovka. Mala som len jeden a vždy som chcela mať taký, ktorý by mi aj veľkosťou sadol a nebol moc dlhý. Neviem prečo ma to udivuje ale skôr som bola až nečakane šokovaná, keď som zistila, že tu moc dievčat kožuchy nenosí. Ja si pravý kožuch kupovať nikdy neplánujem ale veľmi sa mi páčil tak som si povedala prečo nie. A čo sa týka toho, odkiaľ ho mám tak je zo Shein-u a bola som milo potešená, keď mi prišiel do troch dní. Už ho mám možno aj pol roka a stále je v takej istej kvalite ako aj bol.

Tento môj roláčik je neskutočne pohodlný. Veľmi sa mi páči, že je taký iný. Takúto farbu som myslím ešte asi nemala v nijakom prevedení a veľmi sa mi pozdával.

Na sukňu ma prehovorila sestra na Slovensku. Vždy som chcela mať koženú sukňu. Neviem, či som náhodou aj niekedy nemala ale nespomínam si. Myslím, že len kraťase. Sukňa je perfektná a krásne tvaruje zadok. Kúpila som ju v New Yorkeri ale podobné som videla aj v HM-ku, Tally Weijl alebo v Primarku. Takže skoro všade ju nájdete. Len možno v inom prevedení.

Sandálky mám z New Looku. To, čo sa mi po 12 hodinovom tancovaní stalo s nohami asi nechceš vedieť ale potom to už bolo ok. To len moja sprostosť si dať nové topánky rovno na pretancovanie celej noci. Ale po opakovanom nosení už všetko OK. Sú to moje lásky.

A kabelka je z detskej kolekcie z River Island. Už sa tu raz objavila.


Okuliare - River Island
Kožuch - Shein
Rolák - New Look
Sukňa - New Yorker
Topánky - New Look
Kabelka - River Island 

Fotky: Jakub Kaczmarczyk /Úprava: Ja  

20 komentárov:

 1. Waau,fakt si to pravdivo a krásne napísala :) úplne s tebou vo všetkom súhlasím,hlavne s tou minulosťou. A outfit je úplne top,tá sukňa ti velmi pasuje s tým rolákom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pravdivo napísané. Minulosť už zmeniť nemôžeme a je skutočne zbytočné trápiť sa tým, čo sa stalo, čo sme mohli, čo sme nemali... Ale je dôležité si zapamätať, aké chyby sme spravili a poučiť sa z nich. Minulosť neovplyvníme, budúcnosť neexistuje, jedine prítomnosť je čas, kedy môžeme veci meniť. A ako vravíš, je na nás ako sa rozhodneme.
  Pamätaj, ale netráp sa.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Sukňa je veľmi pekná a zaujímavá, pristane ti. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vždycky jsem obdivovala ženy, jako jsi ty. Co nosí věci s takovou grácií, vkusem a elegancí, že to vypadá, jako by se tak už narodily. Jsi nesmírně okouzlující a máš v sobě nefalšovanou ženskost. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý outfit! Okuliare ti veľmi pristanú a tie hihg heels sú top ja už som si na leto tiež takéto zaobstarala akurát v takej červeno-oranžovej farbe. :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Moc hezky a upřímně napsané, souhlasím snad ve všem. :-) A ten outfit je moc pěkný, zvlášť boty a sukně! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pěkný článek, citáty jsem také dřív půjčovala od kamarádek a z různých stránek zabývajíc se citáty, vždy jsem v nich viděla něco, co má alespoň kousek pravdy.
  Jinak jaro a sluníčko a tohle období prožívám asi stejně jako ty. Miluji to.
  A outfit? Pecka. Osobně já bych v tom vypadala jak balík, ale tobě to moc sluší, u první fotky jsem si říkala, že vypadáš jako modelka.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Moc hezky napsaný článek, se vším naprosto souhlasím :) Ta sukně se mi moc líbí, určitě si nějakou takovou taky pořídím.

  everyday-lifecz.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Taky miluji toto období! Vše je veselejší, energičtější! Hned se chce člověku něco dělat. :) S tou minulostí máš pravdu... Ale já si myslím, že minulost ovlivní budoucnost... Už jen v tom, že si třeba člověk řekne, že už něco takového zažít znovu nechce a poučí se... Nebo naopak, že si uvědomí, že jde dobrou cestou. :) A máš moc pěknou sukni a rolák:)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. S tými spomienkami to mám tiež tak :) vždy sa pri tom tak mimovoľne usmievam a spomínam, aké to bolo niekedy beztarostné. :) A outfit? NÁDHERA! ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Jeden z najkrajších postov aké som za poslednú dobu čítala! S obsahovou stránkou súhlasím.
  Jar je už tu a leto sa pomaly blíži. Je to cítiť vo vzduchu. Je úplne iný, taký jemnejší, ľahší, voňavejší.
  A outfit je dokonalý! Vážne D O K O N A L Ý, spolu s fotkami. ❤️ Veľmi ma bavíš!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Moc hezky píšeš! Moc se mi líbí, jak říkaž že si máš minulost pamatovat ale nenechat se jí ovlivňovat, to je fakt pravda a něco, čeho se budu držet :) Zdravím na SLovensko!

  LENNY in COPENHAGEN

  OdpovedaťOdstrániť
 13. milujem ten rolák a kabat! a tiez sa musim priznat ze citim ten iny vzduch a vzdy ma tak nejak motivuje. presne tento jarny.
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Taky miluju plánování věcí do předu :) Ta sukně není moc můj styl, za to botky máš úžasné :)

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Krásně napsané, jsem plánovací typ a s minulostí máš pravdu, i když mám dny se v ní dost šťourám a byla bych radši kdybych s tím uměla přestat :D A outfit je velmi pěkný

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Dobré zamyšlení, pěkně si to sepsala. Jinak outfit je zajímavý a moc se mi líbí ta chlupatá bundička :)
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Úžasný článek! Jako by mi mluvil z duše!!! <33 Jinak musím ti to napsat - už když jsem četla začátek postu, musela jsem se smát. Taky si neustále screenuji všemožné citáty a věty ostatních na Instastory, Pinterestu a vlastně všude :DD <3

  OdpovedaťOdstrániť